ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ


ПАМЯТКА
БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

1. Любіть дитину. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми.


2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книги.


3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами та проблемами дитини.


4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізувати, наклеювати, ліпити.


5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.


6. Надавайте перевагу повноцінному харчуванню.


7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп’ютері до 30 хвилин.


8. Привчайте дитину до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.


9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами і обов’язками.


10.Памятайте, що діти  не тільки продовжувачі наших особистих умінь і здібностей. Кожна дитина має право на власний вияв своїх потенційних можливостей і на свою власну думку.

 Ситуація з життя,прочитайте! Це цікаво!

 "Другокласниця Оленка залишилася сама з молодшою сестричкою. Вже обід, а мати не повертається. Маля почало плакати. Оленка вирішила сама нагодувати її обідом, хоча раніше вона ніколи цього не робила. Пригадуючи, як робила це мама, дівчинка підігріла обід, посадила на стілець сестричку, поставила на стіл тарілку із супом і нагодувала Галинку.
 Оленка знала, що мама завжди миє посуд,і вирішила зробити так само.Нехай мама радіє яка в неї хороша помічниця. Намагалася все робити як мама. Рукава тільки не здогадалася закотити і, звичайно, намочила їх. Але тут увійшла мама. Стомлена, роздратована, не розібравшись, у чому справа, вона сердито закричала:"Я так і знала! Треба було мені трохи затриматись, як  усе пішло перевертом! Що ти наробила з платтям? Ти думаєш, що я тобі кожен день купуватиму нове? Ти помиляєшся. Не умієш - не берися не за свою справу!" 
Радійте успіхам дитини, заохочуйте її трудові починання. Нехай не дратують вас невдачі. Навчіть малюка, як треба робити правильно.
Ніколи не карайте працею!

          Ситуація №2
 Донька моєї знайомої щоденно купувала молоко і хліб старенькій бабусі, що жила поруч. Батьки тішилися і хвалили дитину, а дівчинка сприймала це  із задоволенням.Через деякий час Іринка купила нову іграшку.
- Звідки вона в тебе?- запитали батьки.
- А мені щодня бабуся платила за те, що я їй купляла продукти,- спокійно відповіла донька.
- І тобі не соромно? - розгублено запитала мати.
- А чому мені має бути соромно?
Пам'ятайте, що виховання чуйності й доброти здійснюється, перш за все , в батьківському домі. Тепла, дружня атмосфера у сім'ї, уважне і турботливе ставлення один до одного  сприяють формуванню людини. 

        Cитуація №3
  Одного разу вчителька запитала першокласницю, тиху, спокійну дівчинку:
- Чого тобі найбільше хочеться?       
- Я хочу захворіти.
- Чому? - здивувалася вчителька.
- Коли я хворіла, мама сиділа біля мене, розмовляла, розказувала мені казки, читала книжки. Мені було так добре.
З раннього дитинства малюка виховує все, що його оточує, люди, речі, природа. Психологи стверджують, що правильно організоване спілкування - запорука доброго настрою, душевного спокою. Приділяйте увагу повсякденному спілкуванню з дитиною.                    

Ситуація в якій можуть опинитися батьки.
                         Задумайтесь?
"Іде урок. Учителька по черзі запитує дітей про їх батьків.Почувши запитання про батька, звернене до сусіда по парті, Петрик зблід.
Виявилося, напередодні, повертаючись зі школи,хлопець зустрів свого батька біля бару. Схилившись на паркан, той дивився на дорогу п'яними очима..." 
Пям'ятайте, що дитина щаслива тільки тоді, коли вона вірить. Неслухняність, зухвальство, грубість - усе це виникає в дитячій поведінці саме в ті моменти, коли ламається віра в найдорожчу людину - батька.   Пам'ятайте, що діти переживають ваше падіння як своє особисте горе, сприймають вашу радість як свою. Бережіть дитячу душу і всіляко зміцнюйте віру в людину.
                    


Сім правил успішного батьківства
1. Подавайте дітям приклад хорошої поведінки.
Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка – приклад для дорослих.э
2. Змінюйте ситуацію, а не дитину.
Краще тримати цінні та небезпечні речі у недоступному для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їх природну цікавість.
3.Висловлюйте свої бажання позитивно.

Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого не бажаєте.
4.Висувайте реальні в вимоги.

Запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, у якій вона опинилася. Пояснюйте причину, яка впливає ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні.

5.Обирайте виховання без фізичного покарання та крику.
Крик або постійні докори призводять до тривалих проблем емоційного характеру. Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.
Пам’ятайте! Дитина може чомусь навчитися тільки тоді, коли спокійна, задоволена чи радісна. Це також стосується і дорослих. Коли дитина дістала ляпаса, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може достатньо глибоко усвідомити, за що  її покарано.

6. Допомагайте дітям вести себе краще, надаючи їм право вибору.
Не сперечайтеся з дітьми за незначні справи. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, що одягти чи що їсти. Це попередить образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що ви її постійно не пригнічуєте.

7. Прислухайтеся до того, що говорить ваша дитина
Проявляйте цікавість до того, що вона робить і відчуває.
Пам’ятайте! Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних  передумов позитивної їх поведінки та взаємопорозуміння.



 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар